Makrama. Co jest potrzebne na początek?
Makrama. Co jest potrzebne na początek?

Przygoda z Makramą: Co jest potrzebne na początku?

Marzysz o stworzeniu pięknych makramowych dzieł sztuki? Znakomicie! Makrama to technika, która pozwala na tworzenie własnych niezwykłych dekoracji, zabawek, kwietników, abażurów i wielu innych rzeczy.

Jeśli jesteś gotowy na makramową przygodę, oto lista rzeczy, które będą potrzebne na początku.

  1. Kij lub Drążek

Jeśli marzy Ci się klasyczna, wisząca makrama potrzebujesz drążek. W stylizacjach boho najlepiej sprawdzi się kij przyniesiony z lasu. Taki kij będzie jedyny w swoim rodzaju, drugiego takiego nigdzie nie znajdziesz. Będzie wyglądać wyjątkowo z uwagi na to, że będzie mieć, dzięki korze, porowatą strukturę. Jego wielkość jest zależna od wielkości makramy jaka chcesz stworzyć. Jeśli jednak wolisz bardziej wygładzony wygląd możesz zakupić specjalny drążek, który jest wygładzony. Drążki takie znajdziesz poniżej.

https://www.kales.com.pl/pl/c/Drazki%2C-kolka%2C-obrecze/279

  1. Sznurek

Sznurek do podstawa każdego projektu makramy. Najlepszym wyborem będzie tutaj sznurek bawełniany. To czy będzie to sznurek pleciony czy skręcany, jest uzależniony od tego co chcesz zrobić. Sznurek pleciony jest dobrym pomysłem do precyzyjnych prac, które wymagają dużo splotów. Sznurek skręcany jest polecany to tworzenia chwostów, ponieważ jego budowa umożliwia rozczesywanie. Zarówno jedne, jak i drugie znajdziesz poniżej.

https://www.kales.com.pl/pl/c/Sznurki-do-makramy/280

  1. Nożyczki

To podstawowe narzędzie, które prawdopodobnie masz już w domu. Wybierz ostre nożyczki, które umożliwiają dokładne cięcie sznurka. 

  1. Miarka Krawiecka

Przyda się do odmierzania długości sznurka. Możesz wybrać jedną z poniższych:

https://www.kales.com.pl/pl/c/Miary-krawieckie/23

Są to podstawowe akcesoria, które potrzebujesz na początek. Jak widzisz, nie jest tego wiele. Daj sobie szansę na poznanie tej techniki, a potem możesz zacząć bawić się formą, dodając kółka czy koraliki.

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl